Sayes

Sayes
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Tarnów
Utworów:
3
Oglądany:
9906 razy
Założenie konta:
24 lutego 2011
Ostatnia aktualizacja:
24 lipca 2015
Historia Ledwie w Zarysie – Lata 2009 do 2011

Ludzie się spotykają. Tak było od zawsze. Czasami rządzi tym przypadek, czasami przeznaczenie.
I nie ma w tym nic nadzwyczajnego do momentu, w którym cała ich energia zmierza w tym samym kierunku. Nasze spotkanie zmieniło całe nasze życie.

Jeśli kilka prostych słów i parę akordów jest w stanie poruszyć czyjeś serce, to znaczy, że muzyka jest w stanie zmienić świat.

Nasz świat zmienił się od pierwszego wspólnego koncertu w Tarnowie. Nasze inspiracje, pomysły, pasja płyną ze sceny wprost do ludzi. Tego się nie udaje – to nosi się w sercu. Jak dar. Jesteśmy chłopakami z Tarnowa, miasta z ciekawymi tradycjami muzycznymi (ZIYO, CAVE, SIEDEM, TOTENTANZ). Chcemy wstrząsnąć światem jak pewna czwórka z Liverpoolu , chociaż ja i mój brat Mateusz różnimy się w tej sprawie. Ale On gra na bębnach, więc nie zrozumie duszy gitarzysty.

SAYES powstał w 2009 roku z połączenia sił uczniów słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych. Kamil Juszczyk jest liderem zespołu oraz autorem muzyki i większości tekstów. W grudniu 2010 roku SAYES zarejestrował pierwsze utwory pod wspólnym tytułem ”Historia ledwie w zarysie”. Nagranie powstało w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a za jego realizację odpowiedzialny był Kris „Flipper” Krupa, przyjaciel i jeden z pierwszych mentorów grupy. Na płycie znalazło się sześć utworów w alternatywno-rockowym klimacie.

Lata 2012 do 2014

Kolejny rok już na samym początku przyniósł „EP 2012”, również zarejestrowaną dzięki współpracy z Flipperem. EP’ka zawierała 5 piosenek. W styczniu 2013 roku nagrali kilka nowych utworów, które w studiu zrealizował Piotr „Quentin” Wojtanowski, basista zespołu OCN (dawniej Ocean).

Następnie pod okiem Barta Zaborowskiego, lidera zespołu The Poise Rite, zostały nagrane i wypuszczone na światło dzienne dwie piosenki: „Lepsze jutro” oraz „Głowa pełna chwil”. W między czasie skład zespołu rozszerzył się o jedną osobę, która powiększyła instrumentarium o kolejną gitarę i instrumenty klawiszowe.

Jednak zanim zabrali się za rejestrację nowego materiału mieli już za sobą kilka udanych koncertów w Tarnowie i Krakowie. Wrażliwość muzyczna zespołu zaczęła dryfować w kierunku inspiracji QUEENS OF THE STONE AGE, INTERPOL i PLACEBO…
Pod ich wpływem powstały numery takie jak „Salem” i „Ostatni Raz”, które pozwoliły Sayes odnieść pierwsze duże sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Zostali finalistami konkursu Zrób Głośniej portalu T-Mobile Music oraz Zrób Głośniej na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był ich pierwszy duży festiwal.

Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła piosenkę „Ostatni raz” na składance „The Best of KSM #1”. W tzw. międzyczasie szlifowali swoje umiejętności, jako support zespołów m.in. L.STADT, MYSLOVITZ, COOL KIDS OF DEATH czy THE RAVEONETTES w warszawskim Basenie Artystycznym.

Kolejne ważne wydarzenia, to udział w Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane”, występ na Warsaw Music Week 2013, kwalifikacja do półfinału V oraz VIII edycji show Must Be The Music telewizji Polsat oraz występ na głównej scenie krakowskich Czyżynaliów w 2014 roku.

Rok 2015

Początek roku 2015 przyniósł kolejne sukcesy. Na Przeglądzie Kapel Rockowych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, zespół zdobył zarówno główną nagrodę przyznawaną przez jury jak i nagrodę publiczności. Okazją do świętowania wygranej był koncert na dużej scenie podczas Juwenaliów UEK-u.

Obecnie zespół, w odnowionym składzie i ze świeżą energią, pracuje nad nowymi piosenkami i z niecierpliwością czeka na pierwszą dużą trasę.

Skład zespołu:
Kamil Juszczyk – gitara, wokal
Mateusz Juszczyk – perkusja
Grzegorz Sipiora – bas
Krzysztof Potok – gitara, instrumenty klawiszowe


Management i koncerty:
+48 501 560 528 - Kamil
+48 508 034 540 - Marek
sayesband@gmail.com

http://www.sayesband.com
http://www.facebook.com/sayesband
http://www.youtube.com/sayesband
http://www.instagram.com/sayesband
http://www.myspace.com/sayesband

Fani

 • Other Center - Portal muzyczny Tarnów nowości muzyczne 2014 wydarzenia newsy mp3

  Miasto: Skrzyszów / Tarnów /...

   

  O NAS: Portal muzyczny i forum www.othercenter.pl Kontakt:...

 • JONASH

  Miasto: Biała (Bułgaria)

   

  7 /wesołe piosenki' J888@poczta.fm Mały' - bęben, harmonijka ustna...

 • viktor

  Miasto: Żywiec

   

  http://viktor700.com.pl ---> teksty, galeria wydarzeń, galeria zdjęć,...

 • sublim

  Miasto: żywiec

   

  -----------------------------------------------------------------------------...

 • Czas Na Muzykę

  Miasto: Warszawa 12 października...

   

  ŚPIEW,GITARA,PERKUSJA,SKRZYPCE,WIOLONCZELA,FLET. studio nagraniowe,sale do...

 • RobGitarnik

  Miasto: Częstochowa

   

  Mezzo Premiera Teledysku do świątecznej piosenki Robgitarnik "Magia chwil"...

 • Bryś

  Miasto: Pietrzykowice

   

  Taki ze mnie Bryś... ;)

 • szczocia-klocia

  Miasto: Krzemionki

   

  Lubię posłuchać ciekawej muzy i potańczyć przy dobrych rytmach. A do...

 • Fan i maniak

  Miasto: Zabiniec

   

  Lubie prawie każdy gatunek muzyki, byle przyzwoita była! Hihi...

 • MegaMjuzik

  Miasto: Gdynia

   

  Fan każdej nieobojętnej i niegłupiej muzy!